Ognik

UWAGA!!!!!

Z przyczyn technicznych kalendarz rejestracji wizyt do sali edukacyjnej ognik jest obecnie nieaktywny. Proszę o wysyłanie kart zgłoszenia do ognika na adres ognik@kmpsp.wroclaw.pl .

Sala Edukacyjna OGNIK

W grudniu 2017 roku w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 7 przy ul. Kosmonautów 274 we Wrocławiu została otwarta Sala Edukacyjna OGNIK.
Sala edukacyjna “OGNIK” powstała w ramach rządowego programu “Bezpieczna +”, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią. W ramach programu w całej Polsce powstały sale edukacyjne do prowadzenia przez jednostki Państwowej Straży Pożarnej praktycznych zajęć dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W ramach programu strażacy prowadzą zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego.
Rolą strażaków jest wytłumaczenie dzieciom jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogą zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar, nauczą się jak skutecznie wezwać służby ratownicze czy udzielić pierwszej pomocy oraz będą mogły przymierzyć ubrania strażackie a także wsiąść do samochodu pożarniczego.

Informujemy że zajęcia w Sali Edukacyjnej OGNIK odbywają się w dni robocze od poniedziałku do czwartku w godzinach:

  • 9:00 – 10:45
  • 11:00 – 12:45

UWAGA!!!!!

Z przyczyn technicznych kalendarz rejestracji wizyt do sali edukacyjnej ognik jest obecnie nieaktywny. Proszę o wysyłanie kart zgłoszenia do ognika na adres ognik@kmpsp.wroclaw.pl .

Zmienił się numer telefonu do SALI EDUKACYJNEJ OGNIK. Proszę dzwonić na 71 349 35 55 wew. 916

REZERWACJA ZAJĘĆ W SALI EDUKACYJNEJ OGNIK ODBYWA SIĘ W KALENDARZU REZERWACJI PONIŻEJ !!!

W polu PYTANIA/UWAGI należy wpisać:

  • Nazwę Placówki
  • Przedział wiekowy grupy
  • Ilość osób (max liczebność grupy to 30 osób)
[CPABC_APPOINTMENT_CALENDAR calendar=”1″]

Karta zgłoszenia

Regulamin Sali Edukacyjnej OGNIK