Pożar wybuchł nad ranem

Akcje, Aktualności

Dziś, 30 lipca br. o godz. 3:58 służba dyżurna Stanowiska Kierowania KM PSP we Wrocławiu, odebrała zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Węgry pow. wrocławski. O godz: 4:07 na miejsce zdarzenia dojechały pierwsze strażackie zastepy. Łącznie w akcji ratowniczo – gaśniczej wzięło udział 19 strażaków i 8 samochodów. Na podstawie przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że pali się poddasze budynku. Dym wydobywał się spod dachu pokrytego blacha falistą. W budynku panowało silne zadymienie=. Jeszcze przed przybyciem strażaków mieszkańcy, pięć osób w tym dwoje dzieci, samodzielnie ewakuowali się na zewnątrz. Ustalono, że nikt z domowników nie był zarażony koronawirusem.
W toku prowadzonych działań ratowniczo – gaśniczych, podano prąd wody w natarciu na elementy poddasza oraz drewnianą konstrukcję więźby dachowej. Ponadto, w celu oddymienia obiektu, konieczne było wykonanie otworu w połaci dachu. Ponieważ w trakcie sprawdzania obiektu stwierdzono zarzewia ognia w konstrukcji dachu, podano z drabiny mechanicznej kolejny prąd wody, w celu ich dogaszenia. Następnie kamerą termowizyjną sprawdzono konstrukcję dachu.
W końcowej fazie działań detektorem wielogazowym sprawdzono pomieszczenia w celu wykluczenia obecności niebezpiecznych gazów pożarniczych. Akcja ratowniczo – gaśnicza zastała zakończona o godz: 6:30.

Opracowanie: Lech Lewandowski – KW PSP Wrocław