Śmierć w płomieniach

Akcje, Aktualności

Dziś w nocy (27 lipca br.) o godz. 01:58, służba dyżurna Stanowiska Kierowania KM PSP we Wrocławiu, odebrała zgłoszenie o pożarze mieszkania w wielorodzinnym budynku mieszkalnym w Sobótce pow. wrocławski. jako pierwsi na miejsce zdarzenia przyjechali strażacy OSP Sobótka. Ogółem w akcji ratowniczo – gaśniczej uczestniczyło 29 strażaków PSP i OSP oraz 17 samochodów.
Na podstawie dokonanego rozpoznania stwierdzono, że z okien na poddaszu budynku, wydobywają się płomienie. Dwa pomieszczenia są całkowicie objęte pożarem. Z pozostałych mieszkań budynku ewakuowało się samodzielnie 21 osób. Ponadto stwierdzono, że pożar zaczął obejmować poddasze budynku i przedostawać się na konstrukcję dachu.
Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podano prąd wody w natarciu na pożar mieszkania, a także drugi prąd wody z podnośnika hydraulicznego na palącą się konstrukcje dachu. Jednocześnie rozpoczęto przeszukiwania mieszkań w celu ewakuacji przebywających w nich mieszkańców. Ogółem w ramach walki z ogniem podano pięć prądów wody. Podjęte przeszukania budynku doprowadziły do odnalezienia dwóch ciał w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar.
Akcja ratowniczo – gaśnicza zakończyła się około godz. 7 rano.

Źródło:  KW PSP Wrocław